SAMSUNG ALPHA METAL KENARLI SERİSİNİ TANITTI..

Kore elektronik şirketi Samsung, yeni tasarım yaklaşımı olan galaksi alpha serisini tanıttı.....

NICOLE GOYMANN VE CHRISTOPH JOHN "LEI ZU" İPEK AYAKKABI KOLEKSIYONU

Tasarımcı Nicole Goymann ve Christoph John ham ipek ile çalışarak bu koleksiyon oluştudu.....

31 07 2009

Japonlar Altın Klavye Yaptı

Kagayaki ('Parlak') adı verilen bu klavyeyi uzakdoğulu çekik gözlü dostlarımız yapmış. 24 Ayar altın kulanılarak yapılan bu klavyeyi almanız için Japonca bilmenize gerek yok çünkü tuşları latin alfabesine de uyuyor fakat Türkçe henüz yok.

Altına yatırım 2009′da da kazandıracak


Geçen yıl yatırımcısına yüzde 35 kazandırarak en fazla gelir getiren yatırım aracı olan altından yeni yılda da benzer bir performans bekleniyor.

Geçen yıl en fazla getiriyi yatırım araçları içinde altının elde ettiğini vurgulandı. Bu durum ‘efsane altın geri dönüyor’ olarak değerlendiriliyor. Yastık altındaki altın sektöre geri dönmeye başladı. Bu geri dönüş Ocak ayında da hızlı bir şekilde devam ediyor.

Anadolu’da halen en çok rağbet gören altınların 22 ayar olduğunu dile getirildi. Anadolu pazarında 14 ayar altın da yeni yeni kabul görmeye başladı. Kış aylarında yüzükler, kolyeler, mini setler, bilezikler gibi küçük parça ürünler satılıyor. Düğünlerin başladığı yaz aylarına doğru ise daha ağır setlerin satışları arttığı belirtildi.

Bu yıl da altından çok şey bekleniyor, Altının onsunun bu yıl 700 dolar ile 900 dolar arasında bir seyri olacağı tahmin ediliyor. Kimileri bu yıl altının 1200 doları zorlayacağını söylüyor. Geçen yıl yatırımcısına yüzde 35 getiri ile en çok kazandıran yatırım aracı olan altın bu yıl da en kötü ihtimalle yüzde 35 kazandıracak. Altın maden olarak yatırımcı için zaten karlı bir yatırım. Bir taraftan takı ihtiyacını da giderdiği için altına yatırım yapanlar bir taşla 2 kuş vurmuş oluyor. Altın Sektörü olarak altının hem yatırım hem de takı olarak yatırımcısına getiri sağlayacağı yönündedir.

Türkiye’nin son derece gelişmiş bir altın sektörü olduğunu, Türk altın sektörünün dünyada ilk 3′e girdiğini, zaman zaman İtalya’dan sonra 2. sırada geldiği belirtildi.

Türk altınının kaliteli işçiliği, seri üretimi ve fabrikalarıyla dünyada iyi bir yere oturduğu, bu yıl da Türk altın sektörünün dünyadaki etkinliğini artırarak devam ettireceği dile getirildi. Ekonomik krize rağmen Türk altın sektörünün büyümeye devam edeceği tahmin edilirken, sektörün bu yıl da İtalya’yı tüm dünya
piyasalarında zorlayacağı, pek çok yerde İtalya’nın bileğini bükebileceğini eklendi.

Lüks sektörü de kriz mağduru

Fransız LVMH, dünyanın en büyük lüks üreticisi, krizin elinden kurtulamadı. Trend dergisinin haberine göre başta şarap ve kuvvetli içkiler saatlerin ve mücevherlerin yanısıra satışı hızlı düşüş gösteren ürünlerden. Krizden en çok etkilenen ürün ise şampanya oldu.
Givenchy, Louis Vuitton, Veuve Clicquot ve Dom Perignon gibi markaları portföyünde bulunduran LVMH'nin karı 2009'un ilk yarısında geçen yıla oranla %23 düşerek 687 milyon euroya indi. Ciro ise 7,8 milyar euro ile (size büyük gelmesin) yalnızca yüzde 0,2 arttı. LVMH yılın geri kalan kısmı için tahminlerde bulundu ve pazar paylarını yeni ürünlerle artırmayı planlıyor.

30 07 2009

Lüks sarsıldı ama hala ayakta

Dünya çapındaki ekonomik kriz lüks markaları da sarstı. Fortune dergisinde yayınlanan bir habere göre son yıllarda aşırı patlama gösteren Louis Vuitton, Gucci, Armani, Dior, Bottega Veneta, Hugo Boss gibi markalarda mağazalarında ki stokları daralan lüks markete göre ayarlamak zorunda kaldılar. Artık marka ve modelleri tek tek getirten mağazalar, müşteri sayılarında gözle görünür bir azalma kaydetmişler. Şimdiye kadar krizlerden hiç etkilenmeyen lüks segment yaşadığımız son krizden oldukça etkilenmiş. Global ekonomideki daralma pek çok zenginin de servetlerinin küçülmesine yol açtı. Rusya'nın yeni petrol zenginleri dahi düşen petrol fiyatları ve tüketimi yüzünden artık yaşam biçimlerini mütevazileştiriyorlar.

Bu durum lüks markaların da stratejilerini yeniden düzenlemelerine yol açmış. Ermenegildo Zegna ve Salvatore Ferragamo gibi markalar genişlemelerini ve yeni ürün çeşitlerini yavaşlatma kararı almışlar.

Türkiye'de ise İstinye Park ve Kanyon gibi lüks tüketimin odağı olan AVM'lerde işlerinin yavaşladığını gördü. Zenginlerin gözdesi Harvey Nichols mağazası dahi krize dayanamayıp kredi kartına 8 taksitli satışa başlamış. Harvey Nichols'un bağlı bulunduğu Demsa group 2007 yılında 79 milyon TL, 2008’de 104 milyon TL ciro yaptı tılar ve 2009 hedefleri 150 milyon TL.

Lüks otomobil satışları ise belirgin şekilde azalmış. Önceki yıllarda yıllık 250 kadar satış yapan Porsche, 2009'da henüz 12 adet satabilmiş.

Haberin özeti şu son ekonomik kriz global bir ekonomik daralmaya neden oldu. Özellikle Amerika'da büyük yatırım şirketlerinin birbiri ardına devrilmesi en çok bu şirketlere yatırım yapan zenginleri etkiledi. Bankaların kredi vermede temkinli davranmaları ise pek çok şirketi zor durumda bıraktı. Bu şirketler üretimi durdurup küçüldüler. Toplumun genelini etkileyen kriz tüketimde azalmaya da sebep oldu, bu da içinden çıkılamayacak bir girdap yarattı. Önceki yıllarda yalnızca belli bir kesimi etkileyen krizde hep etkilenmeyen kesim kazançlı çıkardı Ancak zenginler de artık eskisi kadar kolay para kazanamamaya başladılar.


D&G Gianfranco Ferre, Ferre, GF Ferre, Just Cavalli gibi ünlü markaları barındıran Demsa Group sektörde yaşananların sebebinin krizin global olması olduğunu düşünüyor.

Altın kaplı Aston Martin DB7

Son James Bond filmi Quantum of Solace'da kullanılan ve İngiliz Goldgenie firması tarafından yapılan 9mm Beretta'dan sonra, filmlerde adından sıkça söz ettiren Aston Martin marka araçların, DB7 modelini 24 ayar altın ve platin folyoyla kapladılar. Ne kadara mal olduğu belli değil ama gövdeye 7 adet pırlanta yerleştirecek kadar ileri götürmüşler.
Artık,otomobil firmalarının sunduğu gündelik isteğe bağlı donanımları unutmak gerektiğini, bu tür özelleştirmelerle Kral Midas ve lüksün altın standardını gözler önüne sermektedir.

29 07 2009

Güzelliğiniz için altın maske

Altın merakında son nokta! Önce altın kaplama çikolata yiyorlardı şimdi yüzlerine altından maske yaptırıyorlar.

Moda da olduğu kadar güzellik arayışında da sınır yok! 'Anti ageing' kavramıyla yola çıkılarak gençliğin sırrını bu defa da altında arayan güzellik uzmanları, alışılagelmedik bir teknikle kadınların yaşlılık problemlerine çare arıyor.

Saf altın suyunu soğutarak yüze uygulayan uzmanlar, 80 dakika boyunca yüze masaj yaparak kırışıklıklara son verdiklerini söylüyor. Bir seansı yaklaşık 360 dolara mal olan 'altın spa', kadınların son gözdesi.

Eski Mısır'da güzelliğiyle nam salmış Kleopatra'nın da her gece, yatmadan önce yüzüne yaptığı bu masajın, Hollywood'da da talipleri çok. Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, yüzüne altın masajını uygulatan ünlüler arasında.

Çin'den Altın Kaplama Fotoğraf Makinası....Dünyanın bir yerlerinde kapısında nerede yanlış yaptım diye düşünen zavallı ve üzgün bir adamın bulunduğu içi altın kaplama eşyalarla dolu bir depo olmalı. Bu yinede Çin'li ucuz elektronik eşya üreticisi Minox'u yeni DC1011 kamerasını üretmekten alıkoymadı. Firma 24 ayar altın kaplı ve lensi 10 adet 0.03 karat pırlanta ile süslü bu fotoğraf makinasının zengin (ve muhtemelen oldukça bilgisiz) bir kesim içinde hit olacağını umuyor. Bu 10 megapiksellik makina 2.4 inç ekrana ve 10.4x dijital zoomlu olarak üretilen bu kamera çeşitli renk ve modellerde üretiliyor. Fakat bu altın fotoğraf makinasını alacak topluluğun "altın kaplama SD kart da istiyoruz" çığlıklarını duyar gibiyiz.

Dünyanın İlk ve Tek Kristal Müzesi Miniatürk'te Açıldı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından Miniaturk'te açılan "Kristal İstanbul", dünyanın ilk ve tek kristal müzesi olma özelliğine sahip. Müzede sergilenen birbirinden değerli 16 tarihi eser, kristal cam içine lazer yöntemiyle üç boyutlu olarak sergileniyor.

Kültür A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre; dünyanın ilk ve tek kristal müzesi olma özelliğine sahip Kristal İstanbul, Miniatürk'te açıldı. Birbirinden değerli 16 tarihi eserin kristal cam içine lazer yöntemiyle üç boyutlu olarak sergilendiği müzede, eserlerin altına yerleştirilen sessiz motor sistemi ile figürler her beş saniyede bir renk değiştiriyor. Kristal İstanbul'da kullanılan camların bir özelliği de içine lazerle görüntü işlenen dünyanın en büyük kristal camları olması. Bu camlar homojen ve içlerinde yüzde 24 oranında kristal bulunuyor. Bu yüzden camlar ne kadar kalın olursa olsun camın arkası rahatlıkla görülebiliyor. Bu tür malzeme özellikle uzay teknolojilerinde kullanılıyor.

Müzede; Galata Kulesi, Sultanahmet Camii, Fatih Camii, Haydarpaşa Garı, İstanbul Büyükşehir Belediye binası, İstanbul Üniversitesi, Kız Kulesi, St. Antuan Kilisesi, Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan Camii ve Rumeli Hisarı'nın son teknoloji ile yapılan kristal halleri sergileniyor.

iPod ürünleri Türkiye de ne kadar üretilmiş

iPod ürünleri Türkiye'de ne kadar üretilmiş sorusunun cevabı sıfır adet olacaktır çünkü bu ürünler maliyetleri dolayısıyla Çin'de üretiliyor. Eğer iPod ürünleri Türkiye'de ne kadar satılmış diye soruyorsanız şimdilik bilmiyoruz ama Apple’dan yapılan açıklamaya göre şirketin ulaştığı satış rakamları dudak uçuklatacak cinsten. Sadece 2008 yılının 3.çeyreğinin finansal rakamlarını şu şekilde;

 • 2.61 milyon adet Mac
 • Bunların 936.000 adeti masaüstü, 1.675.000 adeti ise taşınabilir.
 • 6.892.000 iPhone satışı ve toplam iPhone geliri; 806 milyon dolar!
 • 102 günde 200 milyon uygulama, AppStore’dan indirilmiş.
 • AppStore’da 5.500 uygulama mevcut ve 66 ülke buradan faydalanmış.
 • Apple satan dükkanlardan 596.000 Mac satılmış.
 • 31 adet yeni apple dükkanı açılmış. (Toplam 247 dükkan)
 • 42.7 milyon kişi bu dükkanları ziyaret etmiş.
 • Ve ayrıca dükkanlardaki satışın yarısı, yeni kullanıcılara yapılmış.

28 07 2009

Lüks Yaşam Tarzına Açılan Kapı 'Milyoner Fuarı'Milyoner Fuarı, yanlızca dünya ölçeğinde bilinirliği olan lüks markaların,lüks yaşam hizmetlerinin Seçkin hedef tüketiciye sunulduğu bir zirvedir.

2002 yılında başlayan Milyoner Fuarı son yıllarda dünyanın önde gelen “Lüks Yaşam Etkinliği” olmuştur. Dünyanın en lüks Fuarı Millionaire Fair Istanbul, CNR Ekspo Fuarcılık ve GIJRATH Media Group işbirliğiyle Amsterdam, Moskova, Şanghay, Kortrijk'ten sonra 2008'de ilk defa Münih ve İstanbul'da da ziyaretçilerin beyenisine sunuldu.

Uluslararası lüks endüstrisinin krem tabakaya ve gerçekten özel bir hedef gruba muhteşem ürünlerini sergilemek için biraraya geldiği çok özel bir etkinlik olarak adlandırılan Milyoner Fuarı,1000'i yabancı 9 bin ziyaretçi ağırladı.

Heyecan,sihir,yaratıcılık ve benzersiz bir cazibe olarak belirtilen bu etkinlikte, 4 gün boyunca Haute Couture ve moda markalarından, milyar dolarlık emlak projelerine, saat ve mücevherlerden, ünlü otel zincirlerine kadar dünya genelinde 220 milyar dolar büyüklüğe erişen lüks tüketim ürünleri pazarının seçkin markaları sergilendi.

Geçen sene 20 bin m2 alanda gerçekleştirilen Milyoner Fuarı'na, 222 marka en lüks ürünleriyle katıldı.

Bu sene Türkiye'den ve yurdışından 15.000 ziyaretçinin bu olağanüstü etkinliği ziyaret etmesi bekleniyor. Lüks segmentinin zirvesini oluşturan marka ve şirketlerin katılacağı bu fuar, lüks ve lüks yaşam tarzı için dünyaca kabul gören bir kılavuz olacak.

Fuar katılımcıları, Milyoner Fuarı'nı yeni modeller, ilk kez görücüye çıkan ürünler ve yeniliklerin sunumu için çok üst düzey bir platform olarak değerlendiriyor. Milyoner Fuarı ününü ve başarısını yalnızca konuklarına özel eğlenceler sunmasına değil, aynı zamanda büyük markaların ve tasarımcıların moda şovlarına ve kaliteli restaurantlarına borçlu.

Altın kaplama Ducati Motorsiklet


Her yıl düzenlenen 'Milyoner Fuarı' zenginlerin uğrak noktası. Lüks yatlardan arabalara kadar en pahalı markaların ürünlerinin sergilendiği fuar ilk olarak 2002 yılında Amsterdam'da gerçekleştirildi.Zamanla diğer büyük şehirlerde de yapılmaya başlayan fuar tam anlamıyla lüksün sınırlarını zorluyor ve sadece milyarderlerin cebine hitap ediyor. Bu yıl düzenlenen fuarda rüzgardan vazgeçemeyen milyonerler için hazırlanan altın kaplama ducati motorsiklet'de fuardaki yerini aldı.

Urfa'da altın kaplama yatakÜnlü manken Tuğba Özay ve Esra Erona birlikte Urfa'da ki bir mobilya mağazasının açılışında altın kaplama yatağı tanıttılar. Tuğba Özbay, "Pırlanta yatakta bulundum ama altın yatakta ilk defa gördüm” dedi.

24 ayar altın kaplama bisiklet
24 ayar altın kaplama olup üzerinde 600 adet kristal taşıyan bu değerli bisikletin fiyatı tam $102,418.60 USD

Dünyanın en lüks karavanı

Dışarıdan bakıldığında normal karavanlara göre oldukça büyük görünen bu model, dağ tatili ve bozuk yollar için fazlasıyla lüks sayılır. Çünkü içinde 5 yıldızlı bir otel konforu barındıran bu karavanın fiyatı tam 2.5 milyon dolar.
Dünyanın en lüks karavanlardan birisi olan bu karavanda kullanıcılar için herşey düşünülmüş.


En Lüksler

 • Dünyanın en pahalı arabası Mercedes`in lüks markası Maybach. Araba sadece sipariş üzerine üretiliyor. Müşteri isterse içine jakuzibile koydurabiliyor.
 • Dünyanın en pahalı cep telefonu,Vertu`nun Signature Diamond Koleksiyonu. Fiyatı 250 bin Euro. Dünyada sadece 26 adet bulunuyor.
 • Dünyanın en pahalı kalemi Montblanc ve VanCleef & Arpels firmasına ait. Kalemin fiyatı 730 bin Dolar. Üzerinde 840 adet elmas bulunuyor.
 • Dünyanın en pahalı laptop`u 1 milyon dolar`lık fiyatı ile İngiliz Luvaglio.
 • Dünyanın en pahalı köpeği ise Tibet Mastiff`i. Fiyatı da 500 bin Dolar`a çıkıyor.
 • Dünyanın en pahalı saatlerinden biri olan Blancpain`nin kadranında 46 adet ve çerçevesinde 180 adet olmak üzere toplam 226 yakut bulunuyor. Fiyatı 25100 İsviçre Frangı.
 • Dünyanın en pahalı oteli Dubai`debulunan Burj Al Arab. Otelde bir gece konaklama fiyatı 110 bin YTL.
 • Dünyanın en pahalı şarabı Petrus. Şarabın şişesi 4 milyar YTL. civarında.
 • Dünyanın en pahalı mücevheri Neil Lane firmasına ait. 140 karatlık pırlanta ilebezeli Neil Lane gerdanlığın fiyatı 4 milyon Dolar.
 • Dünyanın en pahalı kozmetik markalarındanbiri olan Kanebo`nun Sensai Premier serisinde 40ml.lik bir kremin fiyatı, 1417 YTL
 • Dünyanın en prestijli, en hızlı, en havalı, en güçlü standart motorlu araçlarından biri de Bugatti. Türkiye`de bu araçtan bulunmuyor. İsteğe bağlı timsah derisi veya leopar tavan kaplaması yaptırabiliyorsunuz.
 • Dünyanın en lüks evi 139 milyon dolar ile İngiltere`nin güneydoğusunda Surrey Bölgesi`nde bulunuyor.
 • Rusya`da yetişen mersin balığından elde edilen iri ve canlı, siyah taneli Beluga Havyarı`nın gramı 2.500 YTL, kilosu ise 250 bin YTL.
 • Dünyanın en lüks seyahat gemilerinden biri olan Oueen MaryII`de tek kişilik lüks bir kamaranın fiyatı 50 bin Dolar.

Zenginlere kristal villa

Ünlü Rus iş adamı ve Chelsea Kulübü`nün sahibi Roman Abramoviç, Temmuz ayı içerisinde tatil yapmak için Antalya`nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde bulunan Calista Luxury Resort Otel`de konaklayacak. Abramoviç`in tatilini geçireceği 1500metrekarelik bir alana sahip olanvilla `Leo`nun duvarları Swarovski taşlarla kaplı.

İki kattan oluşan villada asansörlerin bulunması dikkat çekerken musluk, peçetelik,sabunluk ve çöp bidonları 24 ayaraltın kaplamadan oluşuyor. Dokuz yatak odasının bulunduğu VIP hizmeti veren villada helikopter pisti, özel havuz, özel resepsiyon, özel restoran,oyun salonları, sinema salonu, Türk hamamı bulunuyor. Ünlü Rus tenisçi Sharapova`nın da tatilini geçireceği öğrenilen `Leo` isimli villada ayrıca özel tenis kortu ve mini golf sahası da yer alıyor.Yaklaşık üç milyon Dolar`a mal olduğu öğrenilen villada iş adamı Abramoviç`in korumaları için ayrıca özel odalar bulunuyor.

Sultanın Altın Keki

Çırağan Palace Kempinski`nin çok özel müşterileri için hazırlattığı "Sultanın Altın Keki"`nden en son Katar Prensi satın almış. Adından da anlaşılacağı gibi sultanlara yakışır olan bu kekin içinde trüfmantarı, özel tereyağ, limon kabuğu şekerlemesi, kuş üzümü, konyak, kıyılmış beyaz badem,karanfil, tarçın gibi birbirinden leziz malzemeler bulunuyor. Üzeri yaprak halinde 22 ayar altınla kaplanan kekin fiyatı 1000 Dolar. Kendi kadar kutusu da son derece gösterişli olan bu kekin isteğe bağlı olarak gümüş veya altın mühürlü kutu seçenekleri de var.

27 07 2009

5.5 TONLUK ALTIN BUDA HEYKELİWat Trimitr'de tam 5.5 ton ağırlığında saf altından Buda heykeli bulunuyor. Beyaz mermerleriyle göz kamaştıran Wat Banjamaborpitr’i de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Kraliyet Sarayı yani Grand Royal Palace da Bangkok’un bir başka önemli yapısı. 1782’de inşa edilen saray 2.5 kilometrekarelik bir alana kurulu. Yüzden fazla binanın bulunduğu saray değerli taşlarla süslü anıtlar ve kulelerden oluşan bir peri masalı dünyası gibi... Sarayın çok yakınında bulunan Ulusal Müze de Güneydoğu Asya’daki en büyük müze unvanına sahip.

Kate Moss'un Som Altın Heykeli Sergiye Açıldı

Ünlü fotomodel Kate Moss'un gerçek boyutlardaki som altından heykeli İngiltere'deki British Museum'da sergilenmeye açıldı. Daha öncede kendine ait 4 litre kanı dondurarak yaptığı buzdan büstü ile gündeme gelen sıradışı heykeltraş Marc Quinn tarafından yapılan bu heykelin fiyatı 3,000,000 dolar. Kate Moss'un ağırlığınca altın kullanılarak yapılmış bu gerçek ebatlardaki heykeli için tam 50 kilogram altın harcanmış. Ünlü modeli yoga pozisyonunda gösteren bu eser görenleri hayrete düşürüyor.

26 07 2009

Altın ve elmas kaplı kalemİtalyan kalem üreticisi Aurora`nın ustaları, dünyanın ilk 30 karat değerinde elmaslarla süslü dolmakalemini üretti.

İtalyan kalem üreticisi Aurora`nın ustaları, dünyanın ilk 30 karat değerinde elmaslarla süslü dolmakalemini üretti. ` Elmas Şadırvan` adını verdiği ve sipariş usulü üretilecek dolmakalemin fiyatı, bir milyon avro`nun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Ucu 18 karatlık rodyumla zenginleştirilmiş altından yapılı kalemin süslemelerinde De Beers elmasları kullanılmış. Kalem kaplamasını müşterinin tercihine göre yapan şirketin, aynı ürünün beyaz altın kaplamalı serisi de mevcut. Şirketten verilen bilgilere göre Aurora`nın beyaz altın serisi ise sadece 10 adet kalemle sınırlı sayıda üretilmiş.

Altın ve kristal kaplı otelAzeri işadamı tarafından yaptırılan otel, 1.4 milyar dolara mal oldu. Altın ve kristaller kullanılan otel için Mısır`dan da kum getirildi...

The times, `1.4 milyar dolar, (şaka değil gerçek)` ifadesini kullandı.

Otelin Avrupa`nın en lüks oteli olacağını yazan Times, pek çok bölümde altın kaplama kullanıldığını, restoranlarda kullanılan tabakların Hermes`ten olduğunu ve sadece tabak takımlarına 1.35 milyon dolar harcandığı belirtti.

Otel önündeki plaja Mısırdan 9 bin ton altın rengi kum getirildiğine de yer verilen haberde suit fiyatlarının ise 13 bin sterline kadar çıktığı belirtildi.

Ötelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin olan Château Lafite Rothschild`in 1996 şaraplarının bulunduğuna yer veriliyor.

Mardan Palace`ın resmi açılışının 1 Haziran`da yapılması bekleniyor.

EN PAHALI OTEL

- 10 bin m2 altın

- 500 bin kristal

- 23 bin m2 İtalyan mermeri

- 1.35 milyon $`a Hermes tabakları

- Akvaryumda 2 bin 400 balık yaşıyor

Altın kaplama Bugatti Parfüm


1 milyon Euro`luk (yaklaşık 1 milyon 743 bin TL ) satış etiketiyle dünyanın seri üretilen en pahalı otomobili olma özelliğine sahip olan Bugatti Veyron`nun parfümü Türkiye pazarına sunuldu. Türkiye`ye altın kaplı modelinden 1, gümüş kaplı olanından 4 adet getirilen parfümün 24 ayar altın kaplı olanın satış fiyatı tam tamına 7 bin 787 TL. Dünya çapında sadece 400 adet üretilen parfüm İstanbul Abdi İpekçi`de özel bir camekanda alıcısını bekliyor. Prestige Edition adlı parfüm kristalden yapılıyor ve tamamen elle işleniyor. Parfümün satıldığı kutu aynı zamanda Bugatti Veyron 16.4`ün torpido gözünün aynısı.

1 MİLİLİTRESİ 104 TL

50 mililitrelik parfümlerden gümüş olanından ise 4 bin adet üretilmiş durumda. Türkiye`ye 4 adet ithal edilen gümüş modelin satış fiyatı ise altına göre daha `mütevazi`: 5 bin 180 TL. Türkiye`ye toplamda 5 adet getirilen Bugatti parfümlerinden sadece gümüş olanından Abdi İpekçi`de satılmış durumda. Edinilen bilgilere göre bir kadın sanatçının erkek arkadaşına aldığı parfümün yaklaşık bir mililitreliktek `fıs`ı 104 TL`ye denk geliyor.

Lüks Hayat

LÜKS kelimesi Latince ışık anlamına gelen "LUCCA" kelimesinden geliyor (Bebek`teki meşhurLucca`dan hatırlayın). Işık, ışığın parlaklığı, ışık kaynağının parıltısı... Karanlık birodada mum ışığını düşünün nasıl dikkat çeker. İşte lüks de böyledir. Ona sahip olan kişi dikkatleri üzerine çeker. Diğer bir anlamı ise temel ihtiyacın dışında size konfor ve estetik sunan şeylere genel olarak verilen ad. Bubir giyim eşyası veya ulaşım aracı içinde söylenir. Hep anneannelerimizden veya kendi annelerimizden duyarız; bizim zamanımızda o yoktu, bu yoktu diye. Hatta çok da geçmişe gitmeden kendi çocukluğum için bile rahatça söyleyebilirim ki babam yurtdışına çıksında Haribo ayıcık şekerlerden ve Tobleroneçikolata getirsin diye yolunu gözlerdik. Sadece bir şekerleme veya bir çikolatanın o günlerde lüks olmasının altında ürünün o an için kolay elde edilemez olması yatıyordu. Standardın dışında bir özelliği ve o an için sınırlı sayıda olması o ürünü lüks yapıyordu o zamanlar.


Peki, lüksün hayatımızdaki yeri nedir? Niye lüks yaşamlara özeniyoruz?

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Nilüfer Narlı`nın ifadesine göre; lüks, herhangi bir tüketim maddesi için ihtiyacı karşılamanın araçsal olarak öneminin ötesinde, o maddenin gösterişli, pahalı ve insanları etkileyici bir özelliğe sahip olması anlamına geliyor. Örneğin benim bir ayakkabıya ihtiyacım varsa ayağımı korumak için gidip standart bir ayakkabı da satın alabilirim. Ama insanları etkilemek istiyorsam gidip sonderece marka bir ayakkabı da alabilirim. Lüksteki en önemli ayrım, sizin ihtiyacınızı karşılaması dışında etrafınızdakileri etkilemenizi sağlamak, havalı, prestijli gözükmek için başvurulan bir yol olmasıdır.

Bugün lüksten anladığımız şey çok daha kişisel. Artık lüks ürünler üreten markalar kişiye özel tasarımlar sunuyorlar. Ne kadar size özel ve ayrıcalıklı olursa okadar lüks olmuş oluyor.

"Tüketiyorum öyleyse varım" Descartes`in "Düşünüyorum öyleyse varım" sözünün yerini günümüzde "Lüks tüketiyorum öyleyse varım" ifadesi aldı. Birçok insan var olabilmek için düşünmek yerine tüketmeyi yeğliyor. Türkiye Cumhuriyeti`nin başlangıç yıllarında burjuvazi olarak adlandırabileceğimiz insanların sayısı çok azdı. Türkiye`de burjuvazi özellikle 1960`lı yıllardan sonra sayıca arttı. Dolayısıyla tarihimizde para çok yeni. Eski bir İngiliz atasözü var, "Eski para sessizdir" diye. Şimdi ise para yeni olduğu zaman bir şekilde bağırmak ve kendini göstermek istiyor. Para nasıl kendini gösterecek? Bir şekilde lüks şeyleri satın alarak, lüks tüketerek. Şu ayrımı da burada yapmak gerekiyor; bir insan kaliteli giyinebilir ve kaliteli bir yaşam sürebilir. Bunu isteyebilir fakat lüks tüketimde gereksinim ve kaliteninde ötesine geçilmekte. Gösteriş buradaki en önemli şey. Bütün mesele göstermek.Dolayısıyla lüks tüketim ile bir insanın kendi görselliğini başkalarını etkilemek için kullanması çok bağlantılı. Bazı kişilerdaha fazla lüks tüketmek istiyor, hatta lüks tüketebildiğini göstermek istiyor. Özellikle böyle bir arzunun arkasında, paraya daha çok yeni kavuşmuş olmanında etkisi var. Zaten dikkat edin, lüks tüketim ürünleri üreten markalar veya firmalar kişinin kendini göstermesini sağlayacak şekilde tasarımlar üretiyorlar.

Günümüzde lüks ürünler için, burjuvazinin aristokrat yaşama duymuş olduğu özenme sonucu doğmuş da denebilir. Fakat burjuva toplumunun üretim ve tüketim biçimi, aristokrasiden farklı olduğu için lüks kavramı da biçim değiştirmiştir. Mesela soyluları giydiren saray terzilerinin devamı sayılabilecek haute couture tasarımcılar kreasyonlarını kişiye özel üretirler. Ancak bunların çoğu bir sektör haline gelmiş, seri üretime dayalı bir yapıyla ilişkide olduklarından aslında kişiye özel üretilen şey, herkes için de üretilmiş olur. Dolayısıyla kişisel moda aynı zamanda kitlesel bir modanında öncüsü durumuna gelir. Bugünkü moda anlayışı doğmuş olur. Bunun için de, ne kadar kişisele ve tasarımcının elinden çıkan parçaya yakınsa o kadar lüks olur. Bizim toplumumuzda da insanların gösterişe bukadar değer vermelerinin altında herkes için üretilen şeylerin içinde en kişisel olanına ulaşma arzusu yatar.

Lüks herhangi bir tüketim maddesi için ihtiyacı karşılamanın araçsal olarak öneminin ötesinde, o maddenin gösterişli, pahalı ve insanları etkileyici bir özelliğe sahip olması...

NEYE LÜKS DENİYOR?

Lüks köken olarak Luxuria`dan geliyor ve kelime anlamı ise hayatın extraları (extras of life ) yani aslında ihtiyaç olmayan ancak herkesin arzuladığı şeyler. Lüksün metafiziğine bakıldığında lüks tamamen tüketicilerin fantezileri, hayalleri, umutları ile ilgili; hiçbir şekilde fiziksel ihtiyaçları ile ilgili değil. Aslında lüks için bir nevi fantezilerin tatmini de diyebiliriz. Lüks kişilerin duygusal arzularını doyurmakla ilgili.

Lüks kişiye göre değişken bir algı aslında. Bir kişi için lüks olan bir şey başka bir kişi için lüksü tarif etmeyebilir.

Bir markanın lüks olması için farklı, özel, duyuları ve duyguları harekete geçiren,yüksek kalitede yaratılmış, kullanıcılarına ayrıcalık sunan; kendilerini özel hissettiren;sıradanı sıra dışı haline transform etmeyi başarmış olması gerekiyor.

Lüks tüketmenin iki farklı boyutu var. Birincisi zevk almak ki orada son derece kişisel bir durum söz konusu. İkincisiise başkalarının ilgisini, sevgisini çekebilmek, onlarıetkilemek ve çevresinde gözde kişi olmak.

Altın odalı kebapçı

İstanbul`da ünlü bir kebapçı, restoranının üst katına özel bir bölüm yaptırmış. Tavandan sallanan avizelerden... Masadaki çatal bıçağa kadar her bir şey altın kaplama. Bu restoranın bilinen bir başka özelliği de `dini bütün` paralı kesimden rağbet görmesi. Zaten patron da `altın oda` ile açıklamasında şöyle diyor: `Alkol kullanmayan kişilerin belli bir yaşam tarzı oluşmaya başladı. Bu kesim için lüks ihtiyacı doğdu ve bize talepler gelmeye başladı. Buraya gelip toplantı yapıyorlar, özel iş görüşmesi yapıyorlar.` Mesel gayet basit: Lüks ihtiyacı! Alkolün yerini dolduracak... Sınıf atlamayı hissettirecek farklılıklar yaratmak! Böylece, ister `dini bütün mümin kardeş`... İster `klasik anlamda` para sahibi olsun, para ve sermaye girdiği yere kendi karakterini veriyor... Bir zamanlar o kesimce `yoldan çıkmışlık`... `Şeytanvari` olan görülen şeyler... Kebapçı patronun dediği gibi; `İhtiyaç haline` geliveriyor! Nitekim, geçtiğimiz günlerde `parası çok dini bütün` kesimler iftarlarını beş yıldızlı lüks otellerde açmışlar. Çorbalarında altın paracıklar bulmuşlardı! *** Demek ihtiyaçları belirleyen... Yaşam biçimini şekillendiren şeyin kendisi paradır. Peki ama, hani iman kardeşliği... Komşusu aç yatarken tok yatanın halinin nice olduğu yolundaki sloganlar? Neden bu `dini bütün paralı kardeşlerimizde` varlıklarını toplumla... Aç ve yoksul mümin kardeşlerinle paylaşma ihtiyacı doğmuyor da, lüks ihtiyacı doğuyor? Ya da başka bir biçimde sormak gerekirse; Neden düşündükleri gibi yaşamıyorlar da... Yaşadıkları gibi düşünmeye başlıyorlar? Dünün kasaba esnafı... Cami önlerinde kokulu hacı misi... Tespih, ayet kitabı satıcıları... İktidar nimetlerini... Belediye imkanlarının engin derinliklerini fark etmiştir. Onlar artık belediye zabıtası ile uğraşmanın dayanılmaz zaman kaybı olduğunu... Onun yerine... Bakanlık koridorlarında... Belediyelerin arka odalarında, huşu içersinde ihale... Kredi... Teşvik yasaları... Özelleştirme avantalarının `verimliliğini keşfetmiştir. Dünün dergahları... Tarikat merkezleri... Dünün daha küçük çaplı esnaf loncaları... Şimdi artık büyük çaplı iş bağlantılarının kurulduğu merkezlerdir. Ne de olsa ihtiyaçlar değişmektedir!

Oscar'da altın tozlu çorba
TÜM dünyanın merakla beklediği 78`inci Oscar ödülleri için geri sayım başladı. 5 Mart gecesi Hollywood`da yapılacak ödül töreninin gecesinde `Governors Ballroom` salonunda düzenlenecek resmi ödül yemeğinin menüsü de belli oldu.

Menüde siyah havyar, Oscar heykeli şeklinde kesilmiş somon balığı ve ıspanaklı istakoz bulunuyor. Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanatları Akademisi`nin bu yıl 78`incisini düzenleyeceği Oscar Ödül Töreni`ne katılacak yıldızları ünlü şef Wolfang Punk tarafından hazırlanmış bir ziyafet bekliyor. ALTIN TOZU BİLE 24 AYAR Konuklar geceye kereviz ve Fiji elması karışımı bir çorbayla başlayacak. Çorbanın üstüne ise 24 ayar altın parçacıkları serpiştirilmiş olacak. Şampanya içilecek masalarda Oscar heykeli şeklinde kesilmiş somon balığı dilimleri, ufak mantarlar içinde havyar, ıspanakla doldurulmuş tatlı istakoz parçaları, marine edilmiş karidesler bulunacak. Ana yemekte siyah rizotto ile tavada pişirilmiş organik tavuk servis edilecek. Ünlüler son olarak `Oscar Sweet Fantasy` adlı tatlıyı yiyecek. Davetlilere, girişte üstü 14 ayar altınla kaplanmış Oscar heykelciği şeklinde çikolatalar hediye edilecek. MASA DÜZENİ DE HAZIR Oscar gecesinde verilecek yemek için masa ve salon düzeni de şimdiden hazırlandı. Bu yılki salon tasarımında, ışığın gücü kullanılarak çarpıcı bir dekor yaratılacak. Salon, gökkuşağının renklerinde olacak ve bu renkler 10 saniyede bir değişecek. Ödül gecesinde dağıtılacak altın kaplama Oscar heykelleri halen Hollywood`da sergileniyor. Bu kapsamda 50 heykel görücüye çıkarıldı ancak 5 Mart gecesi, kazananların anons edileceği zarflar açılana kadar toplam kaç ödül dağıtılacağı bilinemeyecek

Roberto Carlos altın saati alamadı

Ramon Calderon`un 2 sezon önce şampiyonluk hediyesi olarak dağıttığı, piyasa değeri 18 bin Avro olan 18 ayar altın kaplamalı 15300OR model Audemars Piguet marka saati alamayanlar arasında olan Roberto Carlos`un saatin kendisine gönderilmemesinden dolayı gücendiğini açıkça Real Madrid`deki yakın çevresine söylediği belirtildi. Calderon, söz konusu saati takımı şampiyon yapan teknik direktör Fabio Capello`ya dahi vermezken, Roberto Carlos gibi kulüpten ayrılan Ronaldo, Beckham, Helguera, Toni Grande ve Cassano gibi futbolcular da polemikli saati alamadı.

Altın dişli kedi


ABD`nin Indianapolis eyaletinde yaşayan bir yaşındaki Sebestian adlı kedinin iki alt dişi altınla kaplandı. Sebestian`ın sahibi olan diş doktoru David Steele, altın kaplamaları kedisinin dişlerini güçlendirmek için taktığını belirterek, `15 dakika içinde harika bir sonuç aldım` dedi. Doktor Steele, Sebestian`nın gördüğü ilgiden ise çok memnun. Ancak Sebestian, yeni görünümünden pek hoşnut değil. Doktor Steele kaplamaları taktıktan sonra kedisinin kendisiyle 2 gün kadar `küs kaldığını` söyledi. Sebestian`ın tek dişi 900 dolar değerinde.

En pahalı altın kaplama Otel Emirates


Birleşik Arap Emirlikleri’nde yeni açılan ve geceliğine 35 bin Dolar ödenen süitleri ile Dünyanın en pahalı oteli olan 7 yıldızlı “Emirates Palace”‘ Dubai kentindeki Dünyanın 7 yıldızlı oteli Burj al Arap’ın dünyanın en lüks oteli unvanını elinden aldı. Yeni otelin tüm dış kaplamaları İskenderun’un Haz Mermer’in kardeş şirketi Haz Marble UAE tarafından 18 mimar ve 420 Türk işçisinin çalışması ile yapıldı.

Dubai`deki The Emirates Hotel`in her yeri altın kaplama olan özel süitinde 1 hafta kalmak için tam 1 milyon dolarlık ücret ödemelisiniz

Bu odanın kapısından girmeniz için tam 1 milyon doları gözden çıkarmanız gerekiyor! Sadece gezmek için bile 100 dolar ödenen Dubai`deki The Emirates Hotel`in çok özel süitinde ancak 1 milyon doları olanlar kalabiliyor. Gecelik konaklama ücreti 140 bin dolar olan bu "Private Suit" denilen odada aşırı yoğunluk olması nedeniyle artık sadece 1 milyon dolarlık konaklama bedelini ödeyenler kalabilecek.

SINIRSIZ HİZMET...

Otel yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; 1 milyon dolarlık ücretin içerisinde özel jetle ulaşım imkanı, 24 ayar altınla güzellik bakımı, özel SPA ve jakuzi sistemi gibi birçok hizmet bulunuyor. Bu dünyanın en lüks otel odasında daha önce Jennifer Lopez, Justin Timberlake, Madonna ve Sir Elton John'un kaldığı biliniyor.

“EMİRATES PLACE” (Emirlik Sarayı)’NDAN BAZI İLGİNÇ NOTLAR:

Otelin aylık elektrik gideri 550 bin dolar.

Sürekli değişen dekorasyonlar için her üç günde bir 18 bin gül alınıyor ve buna da yılda iki milyon dolar ödenecek.

Otelde toplam 260 terzi çalışıyor.

Kubbelerin altınla kaplatılmaları esnasında birini son altınları alıp kaçmasını önlemek için altın kaplayıcılarının sayısı kadar güvenlik görevlisi görev yapmış.

Eğer birisi ben havuza gidiyorum derse, bu otelde fazla açılma demek gerekiyor, çünkü her havuz yüz elli metre uzunluğunda.

Odalardaki plazma televizyonlar kanalıyla ulaşılan elektronik kitaplıkta çeşitli dillerden sekiz bin kitabı okutturabilirsiniz.

Oteldeki uşaklar genelde en az 1.90 metrelik boyu olan Kenyalılardan oluşuyor.

Otelin önce taşla kaplı olan helikopter pisti, başkan şeyh Khalifa Bin Said Nahyan’ın ziyareti sırasında ayağının bir taşa takılmasından sonra iki saat içersinde yeşillikle kaplanmış.

Havuz kenarında güneşlenirken, güneş gözlüğünüzün camına su sıçratılması bu otelde sizi sinirlendirmesin, çünkü havuz kenarında güneş gözlüğünüzün camını silmek için görevlendirilmiş özel uşaklar hemen size yardımcı oluyor.

Özel işlemeli altın kaplama silahFirma, bugüne kadar yerli ve yabancı birçok ünlüye özel işlemeli kabza yaptı.

Silah tamir bakım sanayi ortaklarının yaptığı açıklamada, yaklaşık 13 yıldır silah bakım, onarım ve kabza üzerine faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Özellikle kabzada titiz işçilikleri ile adlarını yurt içi ve dışında duyurmayı başardıklarını ifade eden Özen, sipariş üzerine istenilen her silah için, her türlü kabzayı üretebildiklerini anlattı.

Kabzanın silahta en önemli yer olduğunu dile getiren firma sahibi, `Silahın süsü, gösterişi, havası kabzası ile ortaya çıkıyor. Bu nedenle birçok silah sahibi, ya kabzası özel yapılmış silah alıyor ya da kendi kabzasını özel işlemeli yaptırıyor` dedi.

Kabzalarda genellikle isim, ay-yıldız, Osmanlı tuğrası, parti ve takım amblemleri istendiğini belirten firma sahibi, şunları kaydetti:

`Bugüne kadar birçok ünlünün silahına kabza yaptık. Bazıları doğrudan biz verdik, bazıları silahı üreten firmanın talebiyle oldu. Örneğin bir firma, kendisini ziyarete gelen devlet büyüğüne silah hediye edecek. Bizden özel kabza istiyor.

Bu çerçevede, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, sanatçılardan Zeki Müren, Osman Yağmurdereli ve Bülent Ersoy ile Cüneyt Arkın ve Erol Taş gibi birçok kişiye kabza yaptık. Çoğunda altın ve gümüş işlemeli isimler yazıldı.`

Yurt dışından da birçok talep aldıklarını ifade eden firma sahibi, `Yabancılar en çok gümüş işlemeli kabza istiyor. Fildişine de talep oldukça fazla` diye konuştu.

Özen, tamamen el işi ürünü olan kabzaların 500 TL ile bin TL arasında değiştiğini dile getirerek, bir kabzanın siparişte verilen özelliklere göre 5 ile 7 günde yapılabildiğini bildirdi.

Altın kaplama arp radyatör


15 bin Euro`dan satılan arp şeklindeki radyatör, Essen`deki SHK Ticaret Fuarı`nda görücüye çıktı. Uzaktan kumandalı "Adagio" marka radyatörün paslanmaz çelikten üretildiğini belirtildi. Bazı kısımlarında altın kaplamalar bulunuyor. İstenildiği takdirde ışık da veren radyatör, daha şimdiden, aralarında İran, ABD ve Kosovalı müşterilerin de bulunduğu 10 kişiye satılmış durumda. Fuardaki ilgi de çok büyük; birkaç saat içinde yüze yakın ziyaretçi, fotoğrafını çekti.

Yenilebilir altın çikolata
24 ayar altın tozu kullanılarak yapılan çikolatalar, Avrupa ve Amerika`dan sonra Türkiye`de de satışa sunuldu. Altın hiç yenir mi demeyin, çünkü yenilebiliyor. Hatta günde 0. 2 miligram altın yemenin sağlık açısından faydaları bile var, tabi aşırıya kaçmamak şartıyla. Altın kaplama çikolata olmaz demeyin çünkü altından yapılan çikolatalar artık Türkiye`de de satışa sunuldu. Gram da hafif paha da ağır bu çikolataların tamamı altın kaplama. 24 ayar saf altın, çikolataların içine karıştırılıyor. Ben çikolatamı sade yerim ama çorbama bir tutam altın tozu alırım derseniz bu da mümkün. Ancak altın tozlarını baharat olarak kullanmak biraz pahallı tabi. Çikolata, puro, şeker derken birçok ürüne altın katan İsviçreliler tüm dünyaya farklılıklarını gösterdiler. Ekonomik geliri oldukça yüksek kesime hitap eden çikolataları alıp sokağa indik. Altın takar mısınız sorusuna evet cevabını verenler, altını yemek konusuna gelince biraz tereddüt etti. Ama altından çikolataları yemek herkesin harcı değil. Çünkü bir tane çikolatanın fiyatı 42 TL.

altın ayakkabıÇin'in kuzeybatısındaki Liaoning Eyaleti'nin başkenti Shenyang'da el yapımı altın ayakkabı sergilendi. Altın ayakkabı bir kilogram ağırlığında. Şimdilik sadece sergilenen ayakkabının ileride açık artırmayla satışa çıkarılacak.

Ancak alıcı listesine girmek için başvuran olmadı. Çünkü tarihi eser ya da kullanışlı bir şey olarak değerlendirilmiyor. Alan sadece bunu bir biblo gibi kullanabilecek. Sindirella'nın ayakkabısı gibi de değil. Sadece altın değeri olacak.

Altın krampon

BEŞİKTAŞ`ın Mısırlı futbolcusu Ahmed Hassan, Türkiye`de bir ilke imza atacak ve Ankaraspor maçına altın ayakkabı ile çıkacak. Yıldız futbolcu için bireysel sponsor firması Lotto tarafından altın kaplama krampon hazırlandı. İlk kez Ahmed Hassan`a nasip olacak 22 ayar altın kaplama olarak imal edilen kramponun, maçlarda giyilebilecek şekilde tasarlandığı açıklandı.

Altın kaplama Termal Türk oteli

Nevşehir Kozaklı`daki 6 yıldızlı Asos Termal Otel`in kral dairesindeki musluk başları ve lavaboları som altınla kaplı. Odalarındaki musluklarından kaplıca suyu akan dünyanın en büyük ve en lüks termal oteli, bir çok derde deva oluyor. Tesis, sağlık turizmi açısından ülkede tek...

Afrikalı zengine altın kaplama tekne


Sunrise Yachts adlı tekne yapım firması, Akdeniz Bölgesi'nin en büyük teknesini üretiyor. İsviçre'de yaşayan Afrikalı bir zengin için üretilen 45 metrelik teknenin iç donanımı altın kaplamalı olacak. Lüks teknenin 25 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

TEKNENİN ÖZELLİKLERİ
Geçen yıl kızağa konulan 45 metre uzunluğundaki 5 katlı teknenin iç aksesuarları altın kaplama. Ultra lüks yat, Haziran ayı ortalarında suya indirilerek sahibine ulaştırılacak. Antalya'da Türk işçi ve mühendisleriyle ABD, Fransa, Danimarka, Kanada ve Filipinler'den gelen mühendislerin işbirliğiyle üretilen yatın sahibi gizli tutuluyor. Teknede 4 personel kamara, 5 misafir kamara, 3 VIP kamara bulunuyor. Okyanusları aşabilecek teknik donamına sahip olan yatta 2 mutfak, bir oturma, bir de yemek salonu var.

Altın kaplama LG PLAZMA TV
LG Elektronik, yeni ürünü LG LUXURY GOLD'u piyasaya sürdü.

71 inch plazma tv ve home theater ses siteminden oluşan bu ürün, 24 ayar 1,8 kg altın kaplama.

Bu ürüne sahip olmak istiyorsanız 70bin Doları gözden çıkartmak zorundasınız.

Türkiye'de 12 tane altın kaplama plazma tv satıldığı, 20 adet daha sipariş alındığı ve alıcılardan birinin Bülent Ersoy olduğu belirtiliyor.

Altın Kaplama GelinlikIf Wedding Fashioon İzmir- 3. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı`na katılan bir firma (Özden Gelinlik) tarafından sergilenen yaklaşık 1 milyon TL değerindeki altın kaplama gelinlik görenleri şaşırtıyor. Amerikan saten üzerine 500 plaka 8 ayar altın ile kaplanan, üzerinde 14 kilogram altın kaplama taş, 700 gram 14 ayar altın kesme boncuk, 50 adet zümrüt, 25 adet yakut, 29 adet sıtrin, 50 adet ametist, 4 adet malahit, 2 adet granat işlenmiş ve bin 500 adet raptiye başlığıyla efektlendirilmiş 25 kilogram ağırlığındaki gelinlik 25 kişilik bir ekibin çalışması sonucu hazırlandı.

Fuar süresince sergilenecek olan altın kaplama gelinliği açılışın ardından düzenlenen mini defilede manken Tuğba Altıntop tanıttı. Gelinliği ağırlığından dolayı yürümekte güçlük çeken Altıntop, gelinliği ilk giyen kendisi olduğu için mutlu olduğunu belirtti.

Altın kaplamalı lokumLOKUMDA Türk Gıda Kodeksi (TGK) tarafından izin verilen renklendiricileri kullanan Afyonkarahisarlı lokum imalatçısı Ahmet Akkent, ilk kez altın kullanarak ‘altın lokum’u üretti. Altın lokum üretim iznini Afyonkarahisar İl Tarım Müdürü Hüseyin Ceylan’dan alan Akkent, aile olarak lokum ve şekerlemede 150 yılı geride bıraktıklarını söyleyerek bu liginç fikrin 2 yıl önce ortaya çıktığını söyledi.

Fenerbahçe`den altın kaplama cep telefonuBüyük sürpriz ve kampanyalarla 100`üncü yıla hazırlanan Fenerbahçe`nin ilk bombası altın kaplama telefon. Ben Q Siemens`in üreteceği telefonların özellikleri ise şöyle:BenQ Siemens, Fenerbahçe`nin 100`üncü yılına özel EF81 modelini altınla kapladı. 100`üncü yıl telefonu 2 bin TL`den satılacak. Büyük sürpriz ve kampanyalarla 100`üncü yıla hazırlanan Fenerbahçe Kulübü`nün ilk bombası altın kaplama telefon. BenQ Siemens Türkiye`ye özel bir tasarımla altın kaplama bir telefonu satışa sunacak satışa sunacak ilk telefon firması olacak. BenQ Siemens EF81 modelini Fenerbahçe`nin 100. yılına özel bir tasarımla altın kaplama olarak üretecek. Telefonun 2 bin YTL civarında olması bekleniyor. Tanıtımında Real Madrid`in ünlü golcüsü Ronaldo rol alıyor. Her şeyiyle özel bir tasarım olacak ürün için BenQ Siemens Fenerbahçe marşlarından özel takım görüntülerine kadar özel tasarımlara sahip bir telefon üretecek.

Altın kaplama klavyeAltın kaplama Porsche'nin etkisinden henüz çıkamamışken, Japonya'da piyasaya sürülen bu klavye görgüsüzlüğün sınır tanımadığını bir kez daha gösterdi...


Bütün tuşları altınla kaplanmış olan klavye, daha hızlı yazmanızı sağlamasa da, 270 dolarlık fiyatıyla "daha dikkatli" yazmanıza yardımcı olabilir...

NEWYORK THE PLAZA OTELBu otelde banyo armatürleri, çatal bıçak, tabaklar 24 ayar altın kaplama. İşte dün açılan New York'un yeni lüks simgesi.

Bir asır once açılışı yapılan New York'taki The Plaza Oteli iki yıl aradan sonra kapılarını yeniden açtı. 400 milyon dolara mal olan 2 yıllık yenileme çalışmalarından sonra otel, lüksün sınırlarını zorluyor.

Banyoları altın kaplama armatürlerle donatılmış. Otelin genel Müdürü Shane Krige kaplamaların 24 ayar altın olduğunu övünerek açıkladı.

Dahası restoranın da VIP bölümünde kaşık, çatal, bıçak ve tabakların süslemeleri de 24 ayar altın kaplama. 282 odalı otel New York'un en lüks oteli unvanını aldı bile.

Tek sorun, hatıra olarak havlu alan turistlerin altın kaplama bıçak, çatal alma ihtimalleri. Ancak otel yöneticileri bu konuda da rahat. Çünkü hatıra olarak alınanların üzerinde otelin ablemi olacağından bunu bile reklam sayıyorlar

Ağaların yeni gözdesi 24 ayar altın kaplama cep telefonu


Türkiye'de sınırlı sayıda üretilen altın kaplama cep telefonlarına Şanlıurfa'daki aşiret ağaları yoğun ilgi gösteriyor.

Kore'de özel bir cep telefonu firması tarafından üretilen altın kaplama cep telefonlarına Şanlıurfalılar, özellikle aşiret ağaları yoğun ilgi gösteriyor. 24 ayar altın kaplama cep telefonları, bin 250 TL'den satılıyor.


Türkiye'de sınırlı sayıda üretilen altın kaplama telefonnun bu kadar ilgi göreceğini tahmin edilmiyordu. Şanlıurfalıların büyük ilgisini topladı. Şu anda yoğun talep var. Özellikle bunu hediye amaçlı alınıyor. Milletvekillerine, bürokratlara hediye olarak gönderiliyor.

Siverek ilçesinden gelip altın kaplamalı cep telefonu alan Ömer Gelen isimli bir vatandaş ise, "Altın kaplamalı cep telefonu ilgimi çekti, çok beğendim ve gelip baktım. Gayet güzel yapılmış, beğendiğim için bin 250 TL fiyata aldım" şeklinde konuştu.

ALTIN KAPLAMA SOPRANO SAKSAFONMarka: Helena Mia - İtalya
Saksafon Soprano Altın HMSAXC.


Kıvrık Soprano diye de anılan bu özel saksafonun gövdesi altın kaplama olarak üretildi. Diğerlerine göre hiç de büyütülmeyecek
fiyatı ise 1165TL.

Altın kaplama bardakta servisDiyarbakır Havaalanı kafeteryasının 45 yıldır işletmeciliğini yapan Ferzende Yaşa bir ilke imza attı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz Diyarbakır Havaalanı'nda bulunan bir kafeteryayı etkilemedi. Kafeteryanın işletmecisi bir ilke imza atarak müşterilerine altın kaplama bardakta servis yapıyor.

Turistlerin ve ünlülerin uğrak mekanı haline gelen kafeterya, tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize inat altın bardaklarla servis yapıyor. Rusya'dan özel olarak getirilen altın kaplama bardaklardan çay içen Diyarbakırlılar bir bardak yerine beş bardak çay içmeyi tercih ediyor. Altın bardakta çay içen müşteriler bundan çok mutlu olduklarını belirterek, "Aslında çok memnuniyet verici bir uygulama. Altın bardaklarla çay içmek kimseye nasip olmaz. Diyarbakır'da yapılan altın bardakta çay servisi bizi ve tüm insanları buraya çekmeyi sağlıyor" dedi.

Modern dekorasyon ve kaliteli işletmeciliğiyle başta Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü personeli olmak üzere yolcuların da takdirini kazanan Diyarbakır Havaalanı kafeterya işletmecisi Ferzende Yaşa, Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulamayı hayata geçirerek bir ilke imza attı. Yaşa, Rusya'dan özel yaptırdığı altın ve üzerinde Osmanlı amblemi ile kendi isminin yazıldığı bardaklarda müşterilerine içecek servisi yapıyor.

45 yıldan bu yana havaalanının kafeteryasını işleten Yaşa, ''Yolcularımızın rahat ve modern bir mekanda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak üzere her zaman kaliteli bir hizmeti ön planda tutuk. Bunda da başarılı olduk. Altın kaplama bardakta bir çay içen müşterilerimiz bir daha içiyor. Bardaklar büyük ilgi görüyor. Özelikle bayan müşterilerimiz, altın kaplama olan bardakları İstanbul ve Ankara'ya götürmek üzere bizden istiyor. Altın bardakları da Kütahya'dan getirdiğim porselen tabakların üzerine bırakarak servis hizmetini gerçekleştiriyorum. Kırılan altın bardakları ise hiç umursamıyorum. Çünkü kırılırsa benim işim rast gider. Bardakların tanesini 300 TL'den aldım" dedi.

Altın kaplama Bugatti

Birçok renk kombinasyonu ve özel versiyonlarıyla gündeme gelen Bugatti Veyron Altın Kaplama modeli ile de ilgi odağı oldu.

Ve elbette yine teslimat adresi belli; Birleşik Arap Emirliklerindeki müşterisine teslim edildi.